Opinie o lekach i suplementach » Leki na choroby układu nerwowego » Leki przeciwbólowe i na migrenę » APAP Noc
Lek skuteczny na:
bezsennośćból głowyból mięśniból zębówkichanielek przeciwbólowyłzawienie oczuparacetamolświądzasypianie
Nazwa łacińska
Diphenhydramini hydrochloridumParacetamolum
Działanie
nasenneprzeciwbóloweprzeciwgorączkowe
Producent
US PHARMACIA
Kategoria
Ośrodkowy układ nerwowy
Postać
- tabletki powlekane
Przechowywanie
- Temperatura pokojowa
Specjalności
- Medycyna rodzinna
Czy APAP Noc bez recepty?
- Tak, APAP Noc dostępny jest bez recepty w każdej aptece.
Inne nazwy
- Paracetamol
Opis leku:
- aPap noc
- apap noc opinie
- apap noc na bezsenność
- apap noc ulotka
- apap noc skutki uboczne
- apap noc cena
- cena leku apap noc
- appap noc jak dziala
- apap
- Apap noc ?
Działanie leku i ulotka
Lek o działaniu przeciwgorączkowym i wyraźnym przeciwbólowym, a także nasennym dzięki skojarzonemu działania składników zawartych w preparacie. Skojarzone działanie składników: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, ułatwia zasypianie, hamuje wodnisty wyciek z nosa, świąd, kichanie i łzawienie oczu. Nie działa przeciwzapalnie (nie należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych NLPZ).
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Interakcje
- Dawkowanie
- Cena
- Skład
Przeznaczony do stosowania w stanach gorączkowych towarzyszącym infekcjom bakteryjnym i wirusowym (grypa, przeziębienia, zapalenie gardła, infekcje dróg oddechowych itp.) oraz do zwalczania bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, gardła, uszu, bolesne miesiączkowanie), a także w trudnościach w zasypianiu spowodowanym bólem. Ból z towarzyszącą bezsennością, trudności w zasypianiu spowodowane bólem.
Patrz: ACENOL. Wirusowe zapalenie wątroby. Uczulenie na lek, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedokrwistość, nadciśnienie. Nie stosować u dzieci, w okresie ciąży.
Paracetamol nasila działanie doustnych leków przedwzakrzepowych. Stosowany z lekami hamującymi rozkład paracetamolu zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby (jednoczesne podawanie metioniny i cysteiny chroni wątrobę przed uszkodzeniem).
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1-2 tabletki 30 minut przed snem.
Cena od 5 do 10 zł.
500 mg paracetamolu + 25 mg chlorowodorku difenhydraminy.
Uwaga! Nie podawać leku dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować u dzieci. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania. Patrz: ACENOL.
- Działania niepożądane
Niedokrwistość, methemoglobinemia, uszkodzenie nerek, wątroby, drażliwość, reakcje uczuleniowe (zapalenie skóry, pokrzywka, rumień). Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych.
Dowiedz się więcej o składzie: chlorowodorek difenhydraminy, paracetamol.
APAP a alkohol
APAP u osób starszych(65 lat i więcej)
APAP dla dzieci(do 18 lat)
APAP w ciąży
APAP a karmienie piersią
APAP a prowadzenie pojazdów
APAP a grejpfrut
APAP a doping
APAP refundacja
APAP cena i opakowania
Zamienniki
Apap extra tabletkiCodiparPabialgin NeoAspirin Ultra Fast
Podobne leki i suplementy
Jemioła Colfarm
Suplementy dietyHitaxa Fast
Inne lekiPharmovit
Suplementy diety
APAP Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forumAPAP Noc uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii
Cena | |
Skuteczność | |
Czas działania | |
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów) |
5 komentarzy APAP Noc
Uświadomiona
Ta strona podaje, że paracetamol (Apap) to “Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)”. Dotychczas zawsze preferowałam paracetamol, gdyż w przeciwieństwie do np. ibuprofenu nie podrażniał mi przewodu pokarmowego. Z mojej dotychczasowej wiedzy wynika, że Apap nie należy do grupy NLPZ, takie informacje otrzymałam również od lekarki. Natomiast po przeczytaniu informacji na tej stronie zgłupiałam. Pomyślałam: czy ja o czymś nie wiem???
Sprawdziłam paracetamol w Wikipedii. Wiem, w niej też zdarzają się bzdury, ale Wikipedia podaje ZA PODRĘCZNIKIEM FARMAKOLOGII, że paracetamol “W ODRÓŻNIENIU OD leków przeciwbólowych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych wykazuje bardzo słabe działanie przeciwzapalne[10]”.
Wikipedia podaje tę informację na podstawie następującego źródła:
Ernst Mutschler: Mutschler. Farmakologia i toksykologia. Podręcznik. Gerd Geisslinger, Heyo K. Kroemer, Monika Schafer-Korting, red. wyd. Andrzej Danysz. Wyd. 1. Wrocław: Elsevier Urban & Partner, 2004, s. 248. ISBN 83-89581-80-9.Czy w takim razie podręczniki farmakologii kłamią, czy może autorzy strony leki-opinie.pl są niedouczeni???
Jestem przerażona…
Odpowiedz ↓
admin
Dziękujemy za zwrócenie uwagi. W treści rzeczywiście znalazł się błąd w klasyfikacji, choć w dalszej części wyraźnie wykluczono jego przynależność do grupy przez fakt, że lek nie działa przeciwzapalnie.
Odpowiedz ↓
Uświadomiona
UWAGA: APAP NOC MOŻE UZALEŻNIAĆ!
W telewizyjnych reklamach byliśmy informowani, że Apap Noc nie uzależnia. Apap Noc, oprócz działającego przeciwbólowo paracetamolu, zawiera pochodną tego samego związku, który jest substancją czynną w popularnym leku na chorobę lokomocyjną – Aviomarinie, i to właśnie ona (wodorochlorek difenhydraminy) odpowiada za nasenne działanie Apapu Noc.
A oto cytat z ulotki Aviomarinu:
“DŁUGOTRWAŁE STOSOWANIE DIMENHYDRAMINY MOŻE PROWADZIĆ DO ZALEŻNOŚCI LEKOWEJ.”Poczytajcie sobie więcej na ten temat.
Odpowiedz ↓
Tesia
używałam Apapu, bo działał i był łagodny dla żołądka ale reklama Apapu noc spowodowały,że już nie mogę brać żadnego Apapu, ponieważ mam wrażenie,że po jego użyciu przejdą na mnie te wszystkie złe emocje, które ta paskudna reklama wywołuje- proszę zmieńcie ją!!
Odpowiedz ↓
Anonim
Jestem 24 letnią kobietą chorującą na nocne bóle głowy. Apap Noc brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 23 dni w dawce: 1 tabletek. Często miałam problemy z zaśnięciem, ponieważ miałam bóle głowy itp. Po zaczęciu zażywania co jakiś czas apap noc przeszło mi jak i ból jak i problem z zaśnięciem. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Apap Noc w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.
Cena Skuteczność Czas działania Odpowiedz ↓